KORONAWIRUS!!! Groźny wirus!

Groźny wirus ! Groźny zwłaszcza dla osób starszych !
Dlatego zarząd Stowarzyszenia Klubu Seniora w Dąbrówce prosi wszystkich członków naszego koła i nie tylko , o ścisłe przestrzeganie zasad profilaktycznych . Te zasady codziennie podawane są w TV. ….Skupmy się na tym , tak niewiele potrzeba , pomóżmy młodszym w zastosowaniu się do zaleceń . Raptem , nie przypominajmy sobie o rzeczach niby ,,pilnych ,, a które , tak naprawdę można załatwić o wiele później .

Po zimie organizm jest trochę osłabiony .
Polecamy więc pić więcej soków zrobionych własnoręcznie . Mix — marchew ,pietruszka , seler , jabłko , sok z cytryny ..itp. z łyżką miodu ….
Polecamy też w blenderze miksować zamrożone owoce , różny mix , oraz mocno dojrzały banan , jabłko gruszka z dodatkiem kefiru , mleka , może być łyżka dobrej śmietany , odrobina cukru …. Pycha !
Wg. fachowców od żywienia pojęcie głodu ma definicję . Głód jest ilościowy i jakościowy . Głód ilościowy – często występuje wtedy , gdy organizm ma braki w uzupełnianiu różnych składników dla pracy lub rozwoju . Wtedy wysyła sygnały głodowe , bo z większej ilości pokarmu pobierze sobie wreszcie to co potrzebuje. Nadwyżki , przeważnie kalorii , odkłada w magazynie . Głód ilościowy jest pochodną i wynikiem głodu jakościowego .
Głód jakościowy to taki , gdy jedzenie jest jednostronne , nie urozmaicone w różnorodność składników , takich jak warzywa kolorowe , zielone , strączkowe , kasze , korzeniowe , nabiał , jaja , oraz mięso . Przewaga kasz , strączkowych oraz warzyw , warzyw w postaci surówek lub lekko podgotowanych spowoduje lepszą pracę jelit co spowoduje nie zaleganie toksyn w jelitach . Zaleganie toksyn w jelitach , przez złą pracę jelit , jest przyczyną wielu innych chorób. Naukowcy podejrzewają , ,że tu powstają choroby . które rozprzestrzeniają się na cały organizm .

Przewodnicząca Teresa Jóźwiak wraz zarządem życzy wszystkim przetrwania w dobrym zdrowiu , tego trudnego czasu .

Jednocześnie zawiadamia , ,że wszelkie spotkania  zostają zawieszone do odwołania .                                                                                                                                                                                             Dąbrówka    20 marzec  2020 r.