winnica dwórzno

W środę 7 pażdziernika 2020 roku grupa seniorów z Klubu „Senior +” wyjechała do jedynej na Mazowszu winnicy. Mieliśmy przyjemność w towarzystwie przewodnika, a zarazem właściciela, zwiedzić winnicę Dwórzno w gminie Mszczonów w powiecie żyrardowskim. To był fascynujący dzień. Po zwiedzeniu winnicy oraz zakładu produkcji wina, zostaliśmy zaproszeni na degustację wytwarzanych w niej win gronowych i owocowych, produkowanych z winogron jasnych i ciemnych, malin, porzeczek oraz jagody kamczackiej, roślin uprawianych w tej winnicy. Po degustacji wspaniałych win zostaliśmy zaproszeni na wspólne ognisko. W związku z tym, że Dwórzno położone jest w parafii Lutkówka, zostaliśmy zaproszeni przez ks. prałata Zbigniewa Chmielewskiego – proboszcza tej parafii Św. Trójcy do odwiedzenia kościoła. W drodze powrotnej zajechaliśmy na Mszę Świętą, a następnie ksiądz prałat, który 30 lat temu był wikariuszem w parafii Dąbrówka, powitał nas bardzo serdecznie, opowiedział o historii parafii oraz na plebanii przyjął gorącym żurkiem oraz owocami. W miłej atmosferze powspominaliśmy czasy pobytu w naszej parafii. Bardzo zadowoleni seniorzy wczesnym wieczorem wrócili do miejsca zakwaterowania.